Jak budować relacje z mężem?

jak-budowac-relacje-z-mezem-marta-bielecka-psycholog-psychoterapeuta-bialystok

Tym razem słowa kieruję bezpośrednio do kobiet.

Chcesz odbudować na nowo relacje z mężem? Zastanawiasz się jak to zrobić? Przeczytaj 10 zasad i zastosuj je w swoim życiu. Ponownie roznieć ogień miłości w Waszym małżeństwie.

1. Nie narzekaj – Zaczynaj dzień od uśmiechu. Ciesz się zarówno słońcem, jak i deszczem. Wyszukuj dobre strony każdej codziennej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej.

2. Chwal swojego męża – skup swoją uwagę w stronę pochwały, nawet za ten najmniejszy gest, który zrobił Twój mąż. Dziękuj mu z uśmiechem i życzliwością, tak aby poczuł się doceniony przez Ciebie. Niech to będzie metoda małych kroków. Postaraj się wyszukać każdego dnia chociaż 5 powodów, za które pochwalisz lub podziękujesz swojemu mężowi.

3. Zaskocz go  – tak, właśnie Ty!!! Nie czekaj na Jego ruch w tej dziedzinie. Zacznij od siebie. Pokaż mężowi, że niezależnie od stażu Waszego związku, stać Cię na zrobienie mu miłej niespodzianki.

4. Dokonaj jakiejś zmiany w wyglądzie – zrób sobie małe spa, coś co spowoduje, że będziesz zrelaksowana, wypoczęta… Niech to przyniesie Tobie radość, pobudzi Twoje zmysły. Pozwoli, że poczujesz się piękną kobietą.

5. Wspólne randkowanie – Czy Ty to jeszcze pamiętasz? Ustalcie wraz z mężem jakiś dzień np. sobotę, dwa razy w miesiącu – zapiszcie sobie w kalendarzu: Randka z mężem/żoną. Niech to będzie czas tylko dla Was. Czas na rozmowy, wspomnienia, budowanie wspólnych nowych celów. Niech to będzie restauracja, kawiarnia, opera, kino, teatr, koncert. Coś, co pozwoli Wam na nowo budować piękne chwile.

6. Wspólne świętowanie  – rocznica, urodziny, imieniny – to mają być dni wyjątkowe, przemyślane i wspólnie zaplanowane. Świętowanie jest czymś ważnym i pięknym.

7. Zasada pojednania – po każdej kłótni nie ma czasu na ciche dni!!! Nie idźcie spać, dopóki nie dojdziecie do porozumienia. Przeprosiny i wybaczenie są bardzo ważną kwestią w związku. Wobec tego nie czekajcie, aż problem będzie narastał. Tylko postarajcie się rozmawiać na bieżąco. Dzień nie powinien się skończyć, dopóki nie będzie pomiędzy Wami zgody.

8. Dialog małżeński – jest to ważny element w życiu małżeńskim. O schemacie dialogu małżeńskiego możesz przeczytać więcej w artykule Dialog małżeński.

9. Wspólna modlitwa – jak powinna wyglądać? Czy macie odwagę modlić się wspólnie? Czy wstyd stanowi barierę? Warto przełamać się i zacząć od podstawowych modlitw. W kolejnym etapie można dodać wspólne dziękczynienie, uwielbienie, przeprosiny, prośby… Dopasujcie modlitwę tak, aby Wam odpowiadała. Dziękujcie Bogu za Wasze małżeństwo, relacje, miłość, wspólne życie, za Wasze różnice charakterów, płciowość… Dziękujcie Bogu za wszystko, co Was łączy lub z czym macie trudność.

10. Gesty miłości – Zastanów się jak okazujecie sobie miłość? Czy jest to przytulanie, dobre słowo, dotyk, sfera intymności? To ma być dopasowane do Was obojga, tak abyście czuli się, że jesteście blisko siebie. Tak, abyście czuli się kochani. Pielęgnujcie sferę seksualności. To ważny wątek w życiu małżeńskim, stanowiący jedność.

Powyższe zasady są inspiracją do tego, aby zadbać o relację małżeńską. Zatem zachęcam do podjęcia wyzwania. Zacznij zmianę od siebie, a zobaczysz zmianę w swoim mężu. Powodzenia !!! Wierzę, że dokonasz rzeczy niewiarygodnych.

Facebook
Przewiń do góry