Terapia integratywna – sprawdź czym jest?

psychoterapia-interatywna-marta-bielecka-psycholog-psychoterapeuta-bialystok-1

Psychoterapia w nurcie integratywnym (terapia integratywna), to terapia, która łączy techniki z różnych szkół terapeutycznych. Ten sposób pracy z pacjentem w ostatnich latach, staje się coraz bardziej popularny, ponieważ badania pokazują, że nie jest możliwe wyjaśnienie wszystkich problemów osoby wymagającej pomocy, pracując w jednym tylko nurcie. Różnią się one od siebie i w jednej sytuacji skuteczniejsze może okazać się np. podejście poznawczo – behawioralne, a w innej psychodynamiczne. Dlatego też, mając wiedzę na temat różnych procesów i schematów zachowań, za każdym razem dobieram odpowiedni podejście i technikę, mając na uwadze kim jest pacjent i z jakim problemem do mnie przychodzi.

Nurt integrujący szkoły, w którym pracuję, oparty jest na podejściach: psychodynamicznym oraz poznawczo-behawioralnym, ze szczególnym uwzględnieniem działania na schematach.

W swojej praktyce, łączę powyższe modalności przez korzystanie z podstaw teoretycznych, różnorodności rozumienia zaburzeń psychicznych oraz technik i skutecznych metod pracy.

Każdy z wyżej wymienionych nurtów psychoterapii jest rekomendowany w zależności od trudności czy zaburzenia pacjenta. Może być tak, że zgłaszającym się osobom odpowiadają jedne metody pracy, a inne nie. Podejście integratywne umożliwia dobór metod pracy w zależności od zgłaszanego problemu, co daje większą efektywność i skuteczność w prowadzonej przeze mnie psychoterapii.

Jeśli masz pytania do terapii, zapraszam, skontaktuj się ze mną.

Facebook
Przewiń do góry